GOSPODARCZA REAKTYWACJA

CENTRUM INTEGRACJI DRUGIEGO OBIEGU
  Jeśli uważasz że pieniądz nie ma narodowości, to znaczy że trafiłeś we właściwe miejsce aby zmienić zdanie.

  Aby nabrać pewności że jednak ma narodowość, zażądaj wypłacania emerytury z budżetu Niemiec lub Francji, po przepracowaniu wcześniej całego okresu zawodowego w Polsce, lub złóż wniosek o budowę Polskiej drogi w Angielskim urzędzie. Już widzę jak się tam śpieszą, jak się rwą do realizacji tego typu żądań.

  Zgoła odmiennie przedstawia się sytuacja w kwestii otwierania w Polsce nowych zagranicznych firm, nie ma tu problemu z ulgami podatkowymi, przyspieszonymi procedurami biurokratycznymi, przymykaniem oka na potencjalne nieprawidłowości.
Zapewne dzieję się tak dlatego, że owe firmy wchodzą na nasz rynek kierowane pobudkami altruistycznymi, oraz chęcią charytatywnego wspierania naszej gospodarki, tworzenia miejsc pracy, a już na pewno nie chęcią osiągnięcia zysku i wyprowadzania kapitału do swoich krajowych centrali.

Nasz kraj sukcesywnie z roku na rok, staje się coraz bardziej zależną kolonią ekonomiczną kilku silnych krajów zachodnich, oraz Rosji. I pewnie można by powiedzieć, co to w końcu za różnica czy będę pracował dla Polskiej czy dla Niemieckiej firmy, ważne że płacą. Problem w tym ile płacą i co dzieje się z dystrybucją kapitału, to właśnie to determinuje standard życia w państwie kolonizującym i w państwie skolonizowanym. Zależność tą dobrze definiuje Wikipedia, w skrócie jednak można powiedzieć że w kolonii dużo się pracuje, mało się ma i jest się rynkiem zbytu dla gospodarki kolonizatora.

  Kluczem do poprawy kondycji naszej gospodarki, i co jest tego konsekwencją poprawy świadczeń socjalnych, rozwoju infrastruktury oraz wzmocnienia pozycji kraju, jest nauczenie się oczywistej prawdy która jest naturalnym zachowaniem społeczeństw zachodnich. Polega ona na tym, że jeśli mam kupić jakiś towar lub skorzystać z jakiejś usługi, to w pierwszej kolejności szukam krajowego dostawcy, a jeśli się to nie uda to dopiero wtedy zaczynam się rozglądać na rynkach zagranicznych, a nie na odwrót. Czyli chcąc kupić buty, w pierwszej kolejności idę do polskiego sklepu (usługa), szukam polskiej marki/producenta i kupuję buty (towar). Potrzebuję wziąć kredyt, ubezpieczenie, czy założyć lokatę, idę do Polskich instytucji finansowych (już chyba tylko SKOKi pozostały), potrzebuję podpisać umowę na telefon, satelitę, internet, itp, szukam w pierwszej kolejności Polskich dostawców tych mediaów, itd, itd, itd.
  Jest to metoda stosowana od dawna przez społeczeństwa zachodnie, zwróćmy uwagę na fakt iż najczęściej francuskie firmy funkcjonujące na naszym rynku, korzystają z samochodów francuskich marek, korzystają z francuskich sieci komórkowych, francuskich banków, itd. Ta sama zasada dotyczy firm angielskich, niemieckich, i innych którzy bardzo dobrze rozumieją o co w tym wszystkich chodzi, chyba najwyższy czas już i na nas.

  W konsekwencji powyższego, nie ma zatem szczególnej potrzeby wprowadzania nowych ustaw regulujących wymianę handlową z innymi krajami, łamania zasad WTO, czy zamykania granic, niezbędna jest zmiana naszej mentalności, przyzwyczajeń, mody, pozbycia się kompleksu niższości, docenienie wysokiej już jakość rodzimych produktów. Aby lepiej zaobserwować to zjawisko, proponuję zasymulować dwa skrajne scenariusze, w efekcie czego z ukrycia wychodzą pewne oczywiste wnioski:
1. wszystkie firmy w Polsce są oddziałami firm zagranicznych
2. wszystkie firmy w Polsce są oparte tylko i wyłącznie o kapitał krajowy

Kwestie do samodzielnego rozważenia w powyższym modelu:
- dystrybucja wypracowanego zysku
- wysokość odprowadzanych podatków do budżetu krajowego
- niezależność gospodarcza
- relacja eksport-import
- podporzadkowanie firm krajowym regulacjom prawa pracy
- wysokość zarobków
- możliwość założenia własnej firmy
- potencjał konkurencyjny firm krajowych
- wysokość naszych emerytur
- jakość dróg i pozostałej infrastruktury

Aby ułatwić sobie powyższe rozważania, proponuję zapoznać się wcześniej z realiami życia w skolonizowanych krajach Afryki z okresu XIV i XV wieku.
 
  Niniejszy projekt „Odsiecz” został stworzony właśnie w celu ułatwienia procesu „przebudzenia świadomości”. Poniżej umieszczam odnośniki do stron internetowych prezentujących bardziej szczegółowe opisy tego zagadnienia, oraz katalogi zweryfikowanych polskich firm i produktów, z różnych dziedzin gospodarki.
Można przyjąć że opisywane tu działanie, jest prawdopodobnie jedynym skutecznym narzędziem wpływu społeczeństwa, na kwestie oddziaływania wielkich międzynarodowych korporacji na realia naszego życia.

Organizacje działające na rzecz promowania Polskiej gospodarki, oraz katalogi zweryfikowanych Polskich firm, marek i produktów:
CENTRUM INTEGRACJI DRUGIEGO OBIEGU
590 Kongres 590 Powodów CBCK Doceń Polskie Gwar. Polskie Produkty Kupuj Polskie Produkty
Kupuję Polskie Produkty Patriotyzm Zakupowy Polski Ślad Polskie Produkty Produkt Polski Teraz Polska
Made In Polska Pola Wspieram Rozwój Wspieram Polski Rynek Polskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polish Cosmetics
Towarzystwa Biznesowe Wszystko Co Polskie
Lista polsko kojarzących się firm/marek, które nie są już Polskie (wg, Fakt.pl):
Bobofrut,  Kamis,  Pudliszki,  Ruch,  Tyskie,  Warta,  Wedel,  Zelmer,  Żubrówka,
oraz: TPSA, Biedronka


Publikacje ukazjące proces kolonizacji Polskiej gospodarki, oraz transferu kapitału do zagranicznych central działających na naszym rynku firm: